Hemen iyi hisset!

Bükre Kay
2 min readAug 28, 2022

--

Merhaba!

♩ ♪ ♫ ♬ Michael Bublé — La Vie en Rose

Dinlemeye ve izlemeye bayıldığım, bunları yaparken de kendim için doğru bir şey yaptığımı hissettiğim güzel insan Beyhan Budak’ın Linkedin’deki gönderisini okuduktan sonra burada yazıyorum. Dün görüp beğenmiştim. sonrasında Instagram’da karşılaştım, bugün Linkedin akışta yeniden gördüğümde not almak istedim. Sonrasında da kendi maddelerimi not almak. Ve şimdi kendi kendi maddelerimi sizinle de paylaşmak için buradayım. Belki de siz de bunu okuduktan sonra kendi maddelerinizi düşünmek not almak istersiniz? :)

 • İçine sevdiğin meyvelerden koyduğun bir bardak su iç.
  Havalı ve güzel hissettiriyor. :)
 • Dans etmeden duramadığın bir şarkı aç.
  hareket et demek aksiyon aldırmıyor ama kıpı kıpır bir şarkı sizi yataktan kaldırabilir belki?
 • Yüz masajı yap.
  Hiçbir şey gerektirmiyor, yüzünüz ve parmak uçlarınız. cildinize müthiş bir jest yaparken zihninizden özsaygınızı kendinizi fiziken de önemsediğinizi geçirebilirsiniz. Farklı, kolay ve genelde üşendiğimiz bir şey. Kendinize naifçe dokunarak bir dakika geçirmek cit hücrelerinizden daha fazlasına iyi gelebilir.
 • 5 dakikalık ukulele alıştırması.
  bu tamamen kişisel bir madde. Beş dakikada bir parça çalmak öğrenilmez biliyorum ama öğrenmek isteyen biri için o gün ona dokunmak bile yeniden çalmayı tetikleyebiliyor. Hem hiçbir zararı olmaz?
 • Bir dakikalık dil egzersizi.
  Ben Fransızca öğrenmek adına bir uygulama kullanıyorum. Her gün bir dakika süren birkaç kelimelik bir egzersiz oluyor uygulamada ve o gün onu yaptıysam gece uyumadan önce bugün iyi bir şeyler yaptım mı’ya cevap vermek için elim boş hissetmiyorum. :)
 • Camı aç, balkona çık.
  Taze bir nefes sahiden çok güçlü. Sadece camı açıp gerindiğiniz bir an dahi vücudunuzu uyandırabilir, enerjinize düşme diye mesaj verebilir. Beş dakika esneme olabilir. Sakin ol champ, evinin arkasında bir koru olmasına gerek yok bunun için.
 • Yemek yap.
  Kimse şef ol demiyor. Bir milkshake, limonata, tost, omlet, kurabiye, canın ne isterse. Kendi ellerinizle bir şeyler yaratabileceğinizi gördüğünüzde için daha iyi hissedecek.
 • Sevdiğin birine sarıl.
  Ve hemen bırakma. Bırakanlar hep üzülür.

--

--

Bükre Kay

I am telling my story while I am learning, trying to learn and read. Öğrenirken görmeye çalışırken okurken hikayemi anlatıyorum.