Hemen iyi hisset!

 • Dans etmeden duramadığın bir şarkı aç.
  hareket et demek aksiyon aldırmıyor ama kıpı kıpır bir şarkı sizi yataktan kaldırabilir belki?
 • Yüz masajı yap.
  Hiçbir şey gerektirmiyor, yüzünüz ve parmak uçlarınız. cildinize müthiş bir jest yaparken zihninizden özsaygınızı kendinizi fiziken de önemsediğinizi geçirebilirsiniz. Farklı, kolay ve genelde üşendiğimiz bir şey. Kendinize naifçe dokunarak bir dakika geçirmek cit hücrelerinizden daha fazlasına iyi gelebilir.
 • 5 dakikalık ukulele alıştırması.
  bu tamamen kişisel bir madde. Beş dakikada bir parça çalmak öğrenilmez biliyorum ama öğrenmek isteyen biri için o gün ona dokunmak bile yeniden çalmayı tetikleyebiliyor. Hem hiçbir zararı olmaz?
 • Bir dakikalık dil egzersizi.
  Ben Fransızca öğrenmek adına bir uygulama kullanıyorum. Her gün bir dakika süren birkaç kelimelik bir egzersiz oluyor uygulamada ve o gün onu yaptıysam gece uyumadan önce bugün iyi bir şeyler yaptım mı’ya cevap vermek için elim boş hissetmiyorum. :)
 • Camı aç, balkona çık.
  Taze bir nefes sahiden çok güçlü. Sadece camı açıp gerindiğiniz bir an dahi vücudunuzu uyandırabilir, enerjinize düşme diye mesaj verebilir. Beş dakika esneme olabilir. Sakin ol champ, evinin arkasında bir koru olmasına gerek yok bunun için.
 • Yemek yap.
  Kimse şef ol demiyor. Bir milkshake, limonata, tost, omlet, kurabiye, canın ne isterse. Kendi ellerinizle bir şeyler yaratabileceğinizi gördüğünüzde için daha iyi hissedecek.
 • Sevdiğin birine sarıl.
  Ve hemen bırakma. Bırakanlar hep üzülür.

--

--

I am telling my story while I am learning, trying to learn and read. Öğrenirken görmeye çalışırken okurken hikayemi anlatıyorum.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Bükre Kay

Bükre Kay

13 Followers

I am telling my story while I am learning, trying to learn and read. Öğrenirken görmeye çalışırken okurken hikayemi anlatıyorum.